Cześć od uczennicy klasy 2D Natalia Kobzar,    27 grudnia 2022

Jeszcze niedawno byłam uczennicą ukraińskiej szkoły, ale z powodu wojny na Ukrainie zaczęłam uczyć się w polskiej szkole.

W nowej rzeczywistości

Przeniesienie się do Polski i wstąpienie do polskiego liceum pokazało mi, jak wielu życzliwych i otwartych ludzi można spotkać na swojej drodze. Poznawanie szkoły było dla mnie przyjemne i ciepłe.  Już od pierwszego dnia koledzy z klasy byli bardzo uważni i troskliwi. W nowym otoczeniu, przy wsparciu kolegów z klasy i nowych nauczycieli, bardzo dobrze się poczułam w nauce języka.

Poznawanie Polski

Nowe atrakcje i ciekawe momenty wydarzyły się przy bliższym poznaniu polskiej kultury. Wycieczki po Poznaniu, do Warszawy i Gdańska uchyliły zasłonę historii kraju, pomogły spojrzeć na historię Ukrainy innymi oczami. Zdecydowanie była to pouczające, wypełnione opowieściami przewodnika o zabytkach architektury, cechach kulturowych Polski i najzwyczajniej w świecie zabawnymi historiami o wszystkim.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło

Znane angielskie przysłowie mówi, że "zła sytuacja to idealny moment, by wydobyć z siebie to, co najlepsze". Jestem szczerze wdzięczna, że w tych okolicznościach otoczyli mnie najlepsi ludzie, wspierali i pomagali.

Natalia Kobzar